Koningsdag 2026
Heerlijk weertje om de verjaardag van de koning te vieren!
Koningsdag kan natuurlijk niet anders beginnen dan met het samen met NATZAT zingen van het Wilhelmus en het vlag hijsen. Een glaasje oranjebitter er achteraan en de dag kan beginnen. Zoals altijd eerst optocht met de rijkelijk versierde fietsen en skelters van de Tollebeker jeugd. Dit allemaal onder begeleiding van de Zeeschelp en majorettevereniging Diana. Het zag er allemaal prachtig uit weer.
Voor de kleintjes was er de mogelijkheid om te schminken en zich te verlekkeren op de suikerspinmachine die helaas werkte dit jaar. Gelukkig was er voldoende popcorn voor iedereen.
De jeugd die wellicht dromen van een profcarrière als Berry van Aerle kon laten zien hoe loepzuiver zij de bal in de gaten konden schieten. Er zit genoeg talent in Tollebeek in ieder geval!
Onder het genot van koffie, een alcoholische versnapering en een heerlijk broodje hamburger (die geur is natuurlijk niet te weerstaan) konden de dorpsgenoten een rondje doen over de vrijmarkt en gezellig bijkletsen met elkaar.
Na dit gezellige ochtendprogramma ging het ’s middags door met de Koninklijke Pubquiz in De Goede Aanloop georganiseerd net als het ochtendprogramma door de Feestcommissie Tollebeek.
Een goede opkomst met maar liefst 11 teams die de strijd met elkaar aangingen.
Gevarieerde vragen over natuurlijk de Oranjes, maar ook muziek, sport en de nodige geografische kennis was vereist om deze lastige vragen tot een goed einde te brengen. Lastig was het zeker, de winnaar had 50 van de 75 punten te pakken.
Na iedere ronde werden de antwoorden met de teams doorgenomen en ondertussen werd alles snel nagekeken door de FC.
Het werd heel spannend toen bleek dat er 2 teams de meeste punten hadden. Uiteindelijk ging Team Best Lest er met de eerste prijs en de eeuwige roem vandoor. Een gezellige middag die voor herhaling vatbaar is. Feestcommissie Tollebeek, bedankt voor de organisatie!
Meer foto’s zijn hier en hier terug te vinden.















