Dorpsfeest 2026 – Optocht
Op donderdagavond 18 juni was het tijd voor de optocht door het dorp. De deelnemende buurten presenteren zich dan in het thema van Dorpsfeest “Ik Hou van Holland” en lopen een route door het dorp.
Maar op deze avond wordt ook de Schutterskoning van 2025 ingehaald. Schutterskoning Jesse van de Reest en zijn vrouw Dianne werden omgekleed naar Koning Jesse en Koningin Dianne. In een gouden koets werd zij gereden naar het plein bij de Goede Aanloop waar de optocht startte.
Vanaf 18.15 uur hadden alle teams zich daar al verzameld en toen iedereen er klaar voor was startte de optocht door het dorp. In een rustig tempo was er veel te bekijken voor de mensen langs de lijn. Ook kon er soms wat genuttigd worden van typisch Hollandse hapjes als blokjes kaas, mini-stroopwafel of pakjes melk.
Dorpsbelang Tollebeek was de jury tijdens de optocht.
Goed 19 uur eindigde de optocht op het feestterrein De Buitenplaats. Het Schuttersechtpaar mocht beginnen met vogelschieten en zo startte de volgende activiteit.
Na het vogelschieten werd de uitslag bekend gemaakt van de optocht:
1. Buurtvereniging de Jagersburcht
2. Buurtvereniging Buitengewoon’
3. Buurtvereniging De Vogelaars
4. Buurtvereniging Tolhoek
5. Buurtvereniging 3K’s
Kijk voor nog meer foto’s over de optocht op https://www.flickr.com/photos/tollebeek/albums/72177720334276547





